Solcom-IT Information Technology

Strona Główna

 

Solcom-IT jest ciągle rozwijającą się firmą branży wsparcia komputerowego, ze stabilną pozycją na rynku. Działamy od 2004r.

 

Specjalizujemy się w archiwizacji, helpdesku 24h 365/7dni na całym świecie, budowaniu serwerowni, monitoringu, bazach danych, pomocy klientowi w certyfikacji, naprawie i konserwacji, wsparciu dla księgowości, logistyki lekkiej oraz ciężkiej, urzędów, sprzedaży komputerów stacjonarnych, notebooków, oprogramowania.

W 2010 r. postanowiliśmy wykorzystać możliwości internetu, aby stworzyć GSO - generalny system monitoringu obsługiwanych firm. W ten sposób nasze firmy czują się bezpieczne. Wyprzedzamy działaniami telefony od naszych klientów nie wychodzących z firm do serwisu, w dowolnym czasie. Jak zawsze u nas nie czekasz na naprawę, a usługi są w pełni poufne i bezpiecznie zgodnie z klauzulami!

Od początku założenia działalności słuchamy uwag naszych Klientów, w ten sposób możemy poszczycić się wykonaniem w 100% wszystkich naszych projektów. Nasi klienci ciągle rekomendują, nawet gdy nigdy o to nie prosiliśmy, za co jesteśmy im Bardzo Wdzięczni.

 

Nasze główne cele to:
Zmniejszyć koszty - serwisowane komputery rzadziej trafiają do serwisu. Średnio dwa razy rzadziej. Zatem 50% zależy od konserwacji (dotyczy komputerów do 5lat)

Poprawić bezpieczeństwo - archiwizacje, aktualizacje, skanery, firewalle, antywirusy, audyty, certyfikacje.W starszych niż 3 lata komputerach obserwuję się awarie 4,5x częściej awarii dysków. Czy są Państwo na to przygotowani? Odzyskanie z uszkodzonego dysku często jest równowartością 2 letniej ciągłej współpracy z nasza firma.

Pomoc w rozwoju firmy - dostosować się do planu rozwoju firmy, pomoc przy wdrożeniach certyfikacji oraz potrzebnych dokumentacji, usystematyzować procesy

Zwiększyć produktywność - serwisowane i monitowane komputery maja większe moce obliczeniowe. Komputery nie serwisowane zużywają więcej energii, często są przegrzewane, a aplikacje uruchamiają się do kilku
razy wolniej, średnio do 2-3 razy.

Konsolidacja - konsolidacja 15 starych serwerów do jednego obniża koszty za energię do 95% w przeciągu 5 miesięcy

Brak przestojów w firmie - częstym problemem w firmach jest przestój  serwerów / desktopów które mają powierzone najważniejsze zadania. Przestój wielokrotnie niesie za sobą duże straty pieniężne bądź inne obciążenia od strony klientów. Posiadamy na to rozwiązania, a czy Państwo są gotowi na nie potrzebny przestój?

Porządek w dokumentacji - aż u 90% u nowych klientów zastanych sieci komputerowych nie posiadało specyfikacji IT, bez dokumentu spisu sprzętu, haseł, konfiguracji, założeń, konstrukcji sieci, nie ma możliwości na poprawny rozwój firmy, tym bardziej na szybką reakcję w razie problemu i awarii. Nasze wszystkie obsługiwane sieci firmowe posiadają specyfikacje, co przyczynia się do szybkiego rozwiązywania problemów.

Odpowiedzialność za powierzone mienie i umowa poufności - 3/4 serwisów nie przyjmuje komputerów z dyskami, jeżeli jednak tak nie odpowiadają w żaden sposób za dane, najczęstszym sposobem szybkiego przywrócenia komputera do pracy jest postawienie systemu od nowa, czy są Państwo przygotowani na straty danych? Nasz serwis nigdy nie kasuje danych, przyjmuje komputery z dyskami, odpowiada za powierzone dane zgodnie z umową o poufności.

 

Jeśli mają Państwo sugestie dotyczące naszych usług, prosimy napisać nam o tym.

 

Dzięki WAM stajemy się lepsi!

Nasze certyfikaty

Nasze portfolio

Nowości